• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Red Dot

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Josée

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Closet

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • The Man Standing Next

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Togo

    ★★★★