Jason has logged 31 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2046

2046

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friend: The Great Legacy

Friend: The Great Legacy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nun's Story

The Nun's Story

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Naked Kitchen

The Naked Kitchen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friend

Friend

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belle

Belle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fake

The Fake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wings

Wings

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Huntresses

The Huntresses

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Hide and Seek

Hide and Seek

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
New World

New World

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Noah

Noah

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Blue

Marriage Blue

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Man Who Was Superman

A Man Who Was Superman

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry