• Fuelled

    ★★★½

  • The Uncertain Snow

    ★★★★½

  • Louise

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Sprite Fright

    ★★★

  • Contretemps

    ★★★★

  • Editing

    ★★½

  • Petrichor

    ★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • I and the Stupid Boy

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Mandrake

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Le retour des vagues

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Hidden

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★

  • Yellow Cat

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • The Unseen River

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Test

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★½

  • 80,000 Years Old

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

    ★★★½

  • I Will Despise You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Coffee Run

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Midnight Gospel

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Claudette's Star

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The King

    ★★½