Sort by

Jason has logged 544 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jauja

Jauja

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eden

Eden

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Editor

The Editor

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
House of Sand and Fog

House of Sand and Fog

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
James White

James White

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry