• Sarkaru Vaari Paata

    ★★½

  • Acharya

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★

  • Bheemla Nayak

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • DJ Tillu

    ★★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Akhanda

    ★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Jai Bhim

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Doctor

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Love Story

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Shershaah

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • V

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Dia

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Mathu Vadalara

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Kaithi

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Jersey

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Gully Boy

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 2.0

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ratsasan

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • 96

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • C/o Kancharapalem

    ★★★★½

  • Tumbbad

    ★★★½

  • Ee Nagaraniki Emaindi

    ★★★★★