Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Room

  The Room

  ★★★★

  چرا اتاق فیلم خوبی است؟
  اصولا وقتی از فیلم بد صحبت می‌کنیم، در مورد فیلمی حرف می‌زنیم که تحمل کردن آن برایمان سخت بوده و عذاب بزرگی را با تماشا کردنش به جان خریدیم.
  همین اصل کافی‌است تا اتاق فیلم بدی نباشد. اتاق فیلمی است که در لحظه لحظه‌ی یک ساعت و چهل دقیقه‌اش اوقات خوشی را برای مخاطبش رقم می‌زند و حتی برخی را مجاب به بازبینی می‌کند. این چیزی نیست که ویژگی‌های یک فیلم بد باشد.
  اصلا مهم…

 • Annie Hall

  Annie Hall

  ★★★★★

  به نظرم آنی هال تنها فیلمی هست که تونست یک تصویر واقعی از عشق نشون بده. عشق در این فیلم به کمتر عشقی در سینما شباهت داره. نه خبری از یک عشق پرسوز و گداز هست و نه خبری از ناملایمت‌های روزگار. بهترین توصیف برای این فیلم روی پوستر فیلم هست:
  A Nervous Romance

Popular reviews

More
 • Tenet

  Tenet

  سعی نکن تنت رو بفهمی، باید حسش کنی!

  این دیالوگ فیلم تنها خطاب به شخصیت اصلی نیست، بلکه خطاب به تمامی مخاطبین فیلم است، چرا که اصولا فیلم فهمیدنی نیست. سینما بیش از هرچیزی با ناخودآگاه مخاطب سر و کار دارد و حس مخاطب را درگیر می‌سازد.
  اما مسئله این‌جاست که اگر تنت فهمیدنی نیست و باید حس شود، این همه توضیحات علمی برای چیست؟ چرا آقای نولان می‌گوید تنت را حس کنید و دقایقی بعد برای فهماندن آن به…

 • The Wild Pear Tree

  The Wild Pear Tree

  ★★★★★

  من درخت گلابی وحشی را ندیدم.
  درخت گلابی وحشی را زندگی کردم.
  تا به حال هیچ فیلمی ندیدم که بیشتر از درخت گلابی وحشی گویای حالم باشه. چه از لحاظ شباها به شخصیت اصلی و از چه از لحاظ موقعیتی که شخصیت اصلی در اون هست این فیلم شباهت عجیبی به زندگی من داشت. این شباهت فقط در کلیت و روح کلی فیلم نبود، حتی در جزئیات هم شباهت‌هایی داشت.
  این فیلم از یک نگاه فرمال در بهترین حالت یک…