Sort by

Javo ¯\_(ツ)_/¯ has logged 18 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Prison

Prison

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Head Over Heels

Head Over Heels

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Footloose

Footloose

2011
×
★★
Read the review Edit this entry