Sort by

Javo ¯\_(ツ)_/¯ has logged 15 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rapture

Rapture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry