Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saraband

Saraband

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Faces

Faces

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★
Edit this entry  
15
Too Late Blues

Too Late Blues

1961
×
★★★
Edit this entry  
14
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Edit this entry  
11
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shame

Shame

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★½
Edit this entry