• Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Alpha

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½