RSS feed for Hassan

Hassan has logged 35 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crash

Crash

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry