RSS feed for Hassan

Hassan has logged 97 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Imposter

The Imposter

2012
×
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Match Point

Match Point

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry