RSS feed for Hassan

Hassan has logged 146 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★
Edit this entry  
31
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry