• Final Destination

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Stuart Little

  • Sleepy Hollow

  • Toy Story 2

  • Fight Club

  • Tarzan

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Mummy

  • The Matrix

  • The Blair Witch Project

    ★★½

  • The Prince of Egypt

  • A Bug's Life

  • The Lion King II: Simba's Pride

  • Antz

  • The Mask of Zorro

  • Mulan

  • The Truman Show

  • Home Alone 3

  • Good Will Hunting

  • Flubber

  • Geri's Game

  • Bean

  • Men in Black

  • Hercules

  • Austin Powers: International Man of Mystery

  • 101 Dalmatians

  • Space Jam

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★½

  • Jumanji

  • Toy Story

  • Clueless

    ★★★½

  • Pocahontas

  • Casper

  • Pulp Fiction

  • The Mask

  • Forrest Gump

  • The Lion King

  • Sister Act 2: Back in the Habit

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • Mrs. Doubtfire

  • Addams Family Values

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★

  • Jurassic Park

  • Aladdin

  • Sister Act

  • The Addams Family

    ★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • It

  • Home Alone

  • Back to the Future Part III

  • The Handmaid's Tale

    ★★★½

  • Back to the Future Part II

  • The Little Mermaid

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★½

  • Knick Knack

  • Ghostbusters II

    ★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

  • Oliver & Company

  • Child's Play

    ★★★½

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★

  • Back to the Future

  • The Goonies

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

  • Return of the Jedi

  • Halloween III: Season of the Witch

  • Blade Runner