• Love and Monsters

    ★★★★

  • Someone Has to Die

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Sightless

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★½

  • The Owners

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Sky High

    ½

  • Tenet

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Work It

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Normal People Confessions

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Hollywood

  • A Parks and Recreation Special

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

  • Normal People

  • Survive

  • Veneno

  • Unorthodox

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Bridge Curse

    ★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

    ★★★

  • Spree

    ★½

  • 32 Malasana Street

    ★★★

  • The Outsider

  • Loop

  • Togo

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★