• 32 Malasana Street

    ★★★

  • The Outsider

  • Loop

  • Togo

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • Last Christmas

  • Midway

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

  • Eli

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • Marriage Story

  • Float

  • Haunt

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Perfect Date

  • After

  • Shazam!

  • Pet Sematary