• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • The Bubble

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

    ★★★★★

  • From Dickinson, With Love

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★