Sort by

Albert has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry