• In The Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Diptych

  • Flâneur

  • Here Today

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Bronze Broken Heart

  • Mank

    ★★

  • Oh Shit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • American Thief

  • Irresistible

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Not Alone in Here

  • The Wrong Missy

    ½

  • TFW No GF

    ★★½

  • Shadowed

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Murder Death Koreatown

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Road to Roma

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Seventeen

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Undone

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★