• The Many Saints of Newark

  • Dune

  • Malignant

  • Candyman

  • The Suicide Squad

  • Titane

    ★★★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

  • Mare of Easttown

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Kid Detective

  • Wander

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

  • The Tax Collector

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Capone

  • I Know This Much Is True

  • Extraction

  • The Quarry

  • The Dark and the Wicked

  • The History of the Seattle Mariners

  • The Hunt

  • The Way Back

  • Villain

  • The Invisible Man

  • Siberia

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • The Outsider

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

  • Jungleland

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Domino

    ★★★½

  • Avengement

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½