Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
El Conde

El Conde

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Jekyll

Doctor Jekyll

2023
×
Edit this entry  
08
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ebba

Ebba

×
Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rally Road Racers

Rally Road Racers

2023
×
Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
Edit this entry  
28
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry