Sort by

Jay has logged 185 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elves

Elves

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vile

Vile

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scary or Die

Scary or Die

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Divide

The Divide

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry