Jay has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo Meets Batman

Scooby-Doo Meets Batman

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry