Sort by
  • Hellraiser

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Incantation

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Speak No Evil

  • The 355

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Pornstar 2: Pangalawang Putok

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Housemaid

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Death of a Girlfriend

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Pleasure

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★