Sort by

Jayce has logged 96 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time Trap

Time Trap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
White Wilderness

White Wilderness

1958
×
★★★
Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn

An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
Emil and the Detectives

Emil and the Detectives

1964
×
★★★
Edit this entry  
23
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Turkey Bowl

The Turkey Bowl

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turbo

Turbo

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Apple Dumpling Gang Rides Again

The Apple Dumpling Gang Rides Again

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★½
Read the review Edit this entry