Jay has logged 287 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry