Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • boygenius: the film

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Cocaine Bear

  • Inside

    ★★★

  • Creed III

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • You People

  • Disenchanted

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Emily

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vengeance

    ★★

  • Broker

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • House of Gucci

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Sundown

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★