Sort by

lil jj has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little

Little

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Without You

Me Without You

2001
×
Edit this entry  
04
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry