Sort by

jack has logged 78 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Temple

Temple

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rings

Rings

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gothika

Gothika

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry