jack has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo Meets the Boo Brothers

Scooby-Doo Meets the Boo Brothers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Top Scooby-Doo!

Big Top Scooby-Doo!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Stage Fright

Scooby-Doo! Stage Fright

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry