• American Beauty

    ★★★★½

  • Derrida

    ★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Capitalism: A Love Story

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • Gore Vidal: The United States of Amnesia

    ★★★½

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Religulous

    ★★★½

  • Best of Enemies

    ★★★½

  • Fallen Angel

    ★★★½

  • Lola Montès

    ★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • The Heiress

    ★★★½

  • Key Largo

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Thérèse Raquin

    ★★★