Sort by

Abbie has logged 32 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#1 Fan: A Darkomentary

#1 Fan: A Darkomentary

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hoopla

Hoopla

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Torso

Torso

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Girls

Taxi Girls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I Like to Watch

I Like to Watch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
SexWorld

SexWorld

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry