Sort by

JayQ has logged 184 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Supergirl

Supergirl

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cops

Cops

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry