Sort by

JayQ has logged 112 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catwoman: Hunted

Catwoman: Hunted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Posse

Posse

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skin Game

Skin Game

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
100 Rifles

100 Rifles

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sergeant Rutledge

Sergeant Rutledge

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Symbol of the Unconquered

The Symbol of the Unconquered

1920
×
Read the review Edit this entry  
06
Fear in the Night

Fear in the Night

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beloved

Beloved

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man from Del Rio

Man from Del Rio

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rink

The Rink

1916
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Marathon

The Marathon

1919
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gang of Roses

Gang of Roses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Little Jo

The Ballad of Little Jo

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gunslinger

Gunslinger

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry