RSS feed for JayRedrum
  • Before Sunset

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Circle

    ★½

  • Broken Flowers

    ★★★½

  • Corman's World: Exploits of a Hollywood Rebel

    ★★★

  • The Deer Hunter

    ★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★½

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★

  • Some Like It Hot

    ★★★½

  • Starship Troopers

    ★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★

  • Persona

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★½