Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
Edit this entry  
16
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
11
Lover, Stalker, Killer

Lover, Stalker, Killer

2024
×
Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sick

Sick

2022
×
Edit this entry  
21
The Passenger

The Passenger

2023
×
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

2023
×
Edit this entry  
14
Destroy All Neighbors

Destroy All Neighbors

2024
×
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Saltburn

Saltburn

2023
×
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gudstjänst

Gudstjänst

×
Edit this entry  
23
Maestro

Maestro

2023
×
Edit this entry  
22
May December

May December

2023
×
Edit this entry  
11
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
Edit this entry  
04
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Edit this entry  
27
100 Seasons

100 Seasons

2023
×
Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2023
×
Edit this entry  
15
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
Edit this entry  
15
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
Edit this entry  
10
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Read other review Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
Edit this entry  
28
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
Edit this entry  
22
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
Edit this entry  
17
The Creator

The Creator

2023
×
Edit this entry  
14
The Conference

The Conference

2023
×
Edit this entry  
06
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Edit this entry  
04
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read other review Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read other review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Saw V

Saw V

2008
×
Read other review Edit this entry