• The Willoughbys

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • Someone Great

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Like Father

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Purl

  • Set It Up

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

    ½

  • Alex Strangelove

  • Truth or Dare

  • Midnight Sun

    ★★½

  • Sherlock Gnomes

  • The New Romantic

    ★★★½

  • Every Day

  • Irreplaceable You

    ½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • When We First Met

  • Peter Rabbit

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • The Open House

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • American Assassin

  • It

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Veronica