jaz has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
6 Years

6 Years

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry