• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Laggies

    ★★★½

  • Tusk

    ★★★★

  • Cut Bank

    ★★½

  • The Captive

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • The Rover

    ★★★★

  • Revenge of the Green Dragons

    ★★½

  • Life After Beth

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★★

  • Locke

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

    ★★★

  • Ginger & Rosa

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★