Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry