Sort by

JazyW has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Crush

Christmas Crush

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Right on Track

Right on Track

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gotta Kick It Up!

Gotta Kick It Up!

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Smart House

Smart House

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry