Sort by

Julius has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Edit this entry  
26
Down Friday Street

Down Friday Street

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ganzfeld Haunting

The Ganzfeld Haunting

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Forgotten Space

The Forgotten Space

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
12:08 East of Bucharest

12:08 East of Bucharest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Light Is Calling

Light Is Calling

2004
×
Edit this entry  
21
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
America, America

America, America

1963
×
★★★
Edit this entry  
19
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Onward Lossless Follows

Onward Lossless Follows

2017
×
Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Day Since Yesterday: Peter Bogdanovich & the Lost American Film

One Day Since Yesterday: Peter Bogdanovich & the Lost American Film

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Death Spa

Death Spa

1988
×
★½
Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Chain Letters

Chain Letters

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
08
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Blaise Pascal

Blaise Pascal

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★½
Edit this entry  
05
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry