Sort by

JAY 🌿 has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dreams of a Life

Dreams of a Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry