• Hustle

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Senior Year

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Home Team

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Alice

    ★★★

  • Summering

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Maika: The Girl From Another Galaxy

    ★★★½

  • Master

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

  • Sex Appeal

    ★★

  • Brazen

    ★★

  • A California Christmas: City Lights

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • A Christmas Dance Reunion

    ★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • 8-Bit Christmas

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • An Ice Wine Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Christmas Treasure

  • Love Hard

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • 40 Love

  • Eternals

    ★★★½

  • American Insurrection

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½