Sort by
  • The Terminator

    ★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★

  • Memento

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Zoolander

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • I, Robot

    ★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

  • Godzilla

    ★★

  • Foxcatcher

    ★★★★