• The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★½

  • The Trip to Italy

    ★★★½

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★½

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • Primal Fear

    ★★★

  • The Best Man

    ★★★★

  • Sisters

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★½

  • Hungry Wives

    ★★★

  • A Few Good Men

    ★★★½

  • Quantum of Solace

    ★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • Secret Honor

    ★★★

  • Romancing the Stone

    ★★★½

  • Used Cars

    ★★★½