• Enemy of the State

    ★★★

  • Marathon Man

    ★★★

  • The Day of the Jackal

    ★★★★

  • Z

    ★★★★★

  • The Parallax View

    ★★★

  • Three Days of the Condor

    ★★★★

  • All the President's Men

    ★★★★★

  • The Manchurian Candidate

    ★★★

  • The Manchurian Candidate

    ★★★★★

  • Seven Days in May

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★