Jamelle has rated 221 films ★★★ .

  • The Client

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • A Time to Kill

    ★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • Primal Fear

    ★★★

  • Hungry Wives

    ★★★

  • Secret Honor

    ★★★

  • The Secret Life of Bees

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Predators

    ★★★

  • The Firm

    ★★★

  • Station West

    ★★★

  • The Chronicles of Riddick

    ★★★

  • Pitch Black

    ★★★

  • Magnum Force

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Constantine

    ★★★