Jamelle has rated 172 films ★★★★ .

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★

  • Clear and Present Danger

    ★★★★

  • Contact

    ★★★★

  • Young Mr. Lincoln

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Hunt for Red October

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • The Best Man

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • The Maltese Falcon

    ★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Day of the Outlaw

    ★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★