• Host

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • The Main Event

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Dracula

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Christmas at Dollywood

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Ghosting: The Spirit of Christmas

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Mutant Blast

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • NiNoKuni

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Congregation

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★